Farby do betonu

Dobrze oznakowana droga to klucz do bezpiecznego dotarcia do celu. I mowa tu nie jedynie o znakach drogowych, ale również o pasach przy przejściach dla pieszych, przerywanych i ciągłych liniach w mieście czy o oznakowaniu miejsc parkingowych. Często spotykamy się bowiem z sytuacjami, gdy poprzez zatarte linie dochodzi do nieporozumień między kierowcami, do kolizji lub wypadków. Dlatego tak ważna jest jakość farb drogowych, używanych do znakowania jezdni.

Specjalistyczne farby do betonu to gwarancja trwałości i widoczności oznakowań. W naszym sklepie oferujemy Państwu farby w różnych kolorach, od najpopularniejszej - białej, po żółtą, zieloną, czerwoną i inne. Farba do betonu doskonale sprawdzi się podczas malowania asfaltu, betonu, posadzek czy kostki brukowej. Co istotne, należy ona do farb szybkoschnących, dzięki czemu malowana powierzchnia nie musi na długi czas zostać wyłączona z użycia. Znakowanie jezdni i innych powierzchni jeszcze nigdy nie było takie proste!

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów

Farby do betonu - zastosowanie

Profesjonalne farby do betonu używane są nie tylko do malowania dróg, ale także podczas wielu innych realizacji. Zazwyczaj używa się ich przy malowaniu:

- małych i dużych ogrodzeń betonowych;
- różnego rodzaju galanterii betonowej, figur ogrodowych, tralek, nagrobków betonowych;
- posadzek betonowych, które przeznaczone są do ruchu pieszego np. w piwnicach, magazynach, kostki brukowej i chodników betonowych;
- wszystkich obiektów inżynierii komunikacyjnych: mostów i ekranów betonowych (osłon przeciwdźwiękowych);
- imitacji kamiennych podłoży.

Właściwości farb do betonu

Z roku na rok zwiększa się liczba klientów, którzy wybierają nasze farby. Również i Klienci naszego sklepu stawiają na jakość i trwałość kupowanego produktu. Podstawowe właściwości farb do betonu to:

- powłoka odporna na trudne warunki atmosferyczne - kwaśne deszcze, spaliny, słońce, niskie i wysokie temperatury;
- zmywalna powłoka - można ją czyścić na mokro;
- wieloletnia trwałość kolorów - nawet po długim okresie eksploatacji kolory zachowują soczystą, pełną, wyrazistą barwę;
- skuteczna ochrona przed erozją;

Farby do betonu - jak ich używać, aby uzyskać trwały efekt?

Farby do betonu to produkt, który zapewnia wieloletnią świeżość i trwałość różnych powierzchni. Jeśli chcemy uzyskać najlepszy efekt musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przed malowaniem koniecznie trzeba przygotować odpowiednio powierzchnie - nie może być ona brudna, zanieczyszczona. Przestrzeń przeznaczoną do malowania należy oczyścić ze starych farb, złuszczających się warstw kurzu. Warto umyć powierzchnię wodą z detergentem, pod ciśnieniem, spłukać i wysuszyć. Powierzchnie gładkie należy schropowacić. Kończąc niezbędne prace przygotowawcze miejsca zagrzybione, porośnięte mchem, algami, dobrze jest oczyścić mechanicznie i zdezynfekować. Można też je zaimpregnować impregnatem ochronnym.

Wszystkie prace malarskie powinny się odbywać w temperaturze nie niższej niż 5°C. Najlepszy efekt osiągniemy malując w temperaturze otoczenia około 20°C. Po malowaniu należy zachować wszelkie środki ostrożności - chronić malowaną powierzchnię przed deszczem, mrozem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Farba musi się dobrze zakonserwować. Zachęcamy do poznania naszej oferty - wszystkim klientom zapewniamy fachową poradę w wyborze idealnego produktu.